Gynėjų TOP 5 pagal Mantą Sirvidą

Gynėjai niekada negauna tokios šlovės kaip kitų grandžių futbolininkai. Jie dažnai lieka puolėjų, kuriančių ar atakuojančių žaidėjų šešėlyje. Šiandien savo įkvepėjus ir kūmyrus pristato „Hegelmann Litauen” klubo gynėjas Mantas Sirvidas. Jis pateikė savo visų laikų gynėjų TOP 5.

„Kalbant apie gynybą, iš karto mintyse atsiduria Italijos rinktinė. Italai visada mokėjo gerai gintis. O vienas jų Paolo Maldini. Jis kaip futbolininkas buvo intelektualus, elegantiškas, negailestingas ir kovodavo iki paskutinio teisėjo švilpuko. Labiausiai žavėdavo Maldini sugebėjimas priartėti prie puolančio žaidėjo iki tokio taško, kad jis net neturėdavo progos pajausti kamuolio savo kojose arba aplenkti ir atsidurti Maldiniui už nugaros. Būdamas AC Milan ir Italijos rinktinės kapitonu, jis daugelį metų buvo laikomas futbolininkų lyderiu, kurio pravardė buvo „Il Capitano“ („Kapitonas“). Zlatan Ibrahimović – „Maldini buvo geriausias ir kiečiausias gynėjas su kuriuo man teko susidurti. Jis turėjo viską: jis buvo tikras gynėjas, stiprus, protingas ir puikus asmeninėje gynyboje“.

Dar viena italų legenda Alessandro Nesta. Jis laimėjo viską kaip žaidėjas. Pasiekimų sąrašas yra ilgas: pasaulio čempionas, du kartus čempionų lygos nugalėtojas ir tris kartus „Serie A“ nugalėtojas. Nesta pasižymėjo ne tik labai elegantišku ir išradingu žaidimu perimant ir paskirstant kamuolį, bet ir niekada nedvejodavo pakovoti dėl kiekvieno kamuolio prieš bet kurį varžovą.

Nemanja Vidić, Serbijos futbolininkas, apibūdinamas kaip tvirtas, kietai žaidžiantis centro gynėjas. Dėl gynybinio nuoseklumo ir sąmoningumo, taip pat dėl savo stiprybės, lyderystės ir sugebėjimų ore, jis buvo laikomas vienu geriausių pasaulio centro gynėjų. Kartu su Rio Ferdinandu Manchester United komandoje sudarė sėkmingą gynybinę partnerystę. „Manchester United“ komandos draugai jį gyrė už agresyvų gynybinį stilių, o žiniasklaidoje jis buvo vertinamas už drąsą aikštėje visos karjeros metu.
Robin van Persie – „Kai galvoju apie jį kaip apie futbolininką, Nemanja deda galvą ten, kur kiti žaidėjai bijo kišti koją. Tai yra Nemanja.”

Lilian Thuram, vienas iš svarbiausių žaidėjų Prancūzijos rinktinėje, laimėjusios 1998 pasaulio futbolo čempionatą, 2000 Europos futbolo čempionatą, vicečempionės 2006 pasaulio futbolo čempionate. Thuramas buvo žinomas dėl savo fizinės jėgos, aukštos žaidimo spartos, ištvermės, taktinių bei techninių savybių. Labiausiai Thuramas žavėjo savo universalumu, buvo vienodai kompetentingas tiek puolime, tiek gynyboje, galėjo žaisti tiek krašte, tiek centre, puikiai žaisdavo abejomis kojomis. Kaip gynėjas pasižymėjo savo reidais kraštais ir puikiai sugebėdavo perėmęs kamuolį jungtis į atakas. Turėjo dar vieną ypatingą savybę, nepaisant fizinio ir atkaklaus žaidimo stiliaus, jis taip pat buvo žinomas kaip sąžiningas žaidėjas.

Virgil van Dijk, turbūt geriausias gynėjas šiuo metu. Fiziškai stiprus, aukštas, bet labai greitas ir vikrus, turintis gerą techniką, pavojingas standartinėse situacijose, pasižymintis lyderio savybėmis ir puikiai žaidžiantis ore. Praeitas sezonas buvo tiesiog įspūdingas. Laimėta čempionų lyga su Liverpool FC, geriausias Anglijos „Premier“ lygos žaidėjas, antras geriausių pasaulyje futbolininkų rinkimuose (Ballon d’Or). Įdomu, kokiais dar titulais pasipuoš šis žaidėjas…