„Hegelmann Litauen“ kontrolinėse rungtynėse pranoko Latvijos klubą

Kauno „Hegelmann Litauen“ iškovojo jau penktą pergalę iš šešių žaistų rungtynių pasirengimo Pirmos lygos pirmenybėms cikle. Šeštadienį, kovo 7 dieną, Lietuvos futbolo federacijos Kauno treniruočių centro stadione „Hegelmann Litauen“ 3:2 pranoko Latvijos Daugpilio BFC „Daugavpils B” komandą.

Laikinosios sostinės ekipoje mačą šį kartą pradėjo Nemanja Bjelanas, Ignas Dedura, Mantas Sirvidas, Gabrielius Zagurskas, Rokas Rasimavičius, žaidėjas peržiūroje, Vilius Armanavičius, Benas Olencevičius, Aurimas Raginis, Mantas Rusys ir Klaudijus Upstas.

Po pertraukos aikštėje pasirodė Matas Daškus, Lukas Pangonis, Ugnius Lekečinskas, Justas Česnavičius, Rimvydas Lipnevičius ir Jonas Supronas.

Dvikova prasidėjo greitu svečių iš Latvijos įvarčiu. 5 minutę agresyviai šeimininkų baudos aikštelėje sužaidę BFC „Daugavpils B“ futbolininkai jį pelnė po kampinio.

Visgi „Hegelmann Litauen“ ekipa sugebėjo mobilizuotis ir po Viliaus Armanavičiaus tikslaus perdavimo, 17 minutę įvartį iš aikštės kairiojo krašto pelnė Aurimas Raginis.

Vėliau įvykiai aikštėje kiek aprimo, kamuolį ilgiau kontroliavo šeimininkai, o svečiai kantriai ir sėkmingai gynėsi.

Antrajame kėlinyje sužibo jaunojo „Hegelmann Litauen“ atakuojančio žaidėjo Ugniaus Lekečinsko žvaigždė. U. Lekečinskas individualiomis pastangomis pelnė įvarčius 64 ir 66 minutėmis kauniečiai išsiveržė į priekį rezultatu 3:1.

Varžovai iš kaimyninės šalies neketino pasiduoti ir 74 minutę grubiai suklydus šeimininkams sugebėjo rezultatą sušvelnin 3:2.

Per likusį laiką komandos daugiausiai dėmėsio ir energijos skyrė ginčiams tarpusavyje ir su teisėjais. 77 minutę po apsistumdymų aikštėje prieš save raudoną kortelę išvydo Rimvydas Lipnevičius ir Latvijos ekipos vyriausias treneris.

Paskutines kontrolines rungtynes „Hegelmann Litauen“ ekipa sužais ateinantį šeštadienį, kovo 14 dieną. Varžovas paaiškės artimiausiu metu.

Po mačo „Hegelmann Litauen“ vyriausias treneris Artūras Ramoška padėkojo už darbą peržiūroje dalyvavusiam atakuojančiam žaidėjui ir gyrė du įvarčius pelniusį U. Lekečinską.

„Šiandien išbandėme užsienietį, bet Ugnius Lekečinskas atrodė kur kas aktyvesnis. Nežinau ar tai dėlto, jog jis į žaidimą įėjo po pertraukos, ar dėlto, jog degė noru ir atsiradus progai tikėjosi pelnyti įvartį, kas ir yra reikalinga puolėjui. Jeigu žaidėjas turi tokias savybes kaip kovingumas, greitis bei norą, tai visą laiką duoda gerų rezultatų.

Žinoma, jog šios rungtynės davė naudos, kiekvienas susitikimas duoda kažkokia naudą. Šiandien teko pastebėti keletą momentų, kur žaidėjai turėtų kontroliuoti savo emocijas ir galvoti apie pasekmes. Pastebiu, jog mūsų komanda vieninga, gerai, jog užsistoja savo kolegą, bet futbole yra tam tikros ribos, kurių peržengti nevalia. Norėtusi, jog visą laiką laimėtų šaltas protas. Geriau tegul išvaro varžovą iš aikštės, negu, kad mūsų žaidėjus.

„Pačios rungtynės nebuvo lengvos, pirmi praleidome įvartį. Varžovai gerai sužaidė po kampinio, aišku, tai nenuima kažkokios atsakomybės nuo mūsų žaidimo baudos aikštelėje ir turėjome įdėti daug pastangų, jog rezultatą persvertume į savo pusę. Latvių komanda buvo gana aktyvi ginantis, gynėsi nemažomis pajėgomis ir gana grubokai, ir sakyčiau tas mus išmušdavo iš vėžių. Gerai, kad laimėjome šias rungtynes, vėlgi pasikartojo kaikurios klaidos, kurias dažniausiai daro jauni žaidėjai. Turime išmokti ir nekartoti klaidų“, – reziumavo A. Ramoška.