Komandos kapitonas išplėšė svarbią pergalę

Kauno FC „Hegelmann Litauen” futbolininkai turėjo gerokai paplušėti, kad iškovotų 13-ą pergalę Pirmos lygos pirmenybėse.

Kauniečiai visų rungtynių metu turėjo begalę progų ir jas išnaudojus būtų buvę kvėpuoti kur kas lengviau.

Visgi 79 minutę labiausiai patyręs komandos žaidėjas – kapitonas Ignas Dedura padėjo galutinį tašką šiame mače ir išplėšė pergalę kovoje prieš Alytaus DFK „Dainavą”.

Iškovoję svarbią pergalę ir Kėdainių „Nevėžiui” neįveikus „Panevėžio B” ekipos, mėlynai balti sustiprino savo pozicijas kovoje dėl aukso.

Šią dvikovą Kauno FC „Hegelmann Litauen” pradėjo be traumuotų Alex Kyeremeh ir Ugniaus Lekečinsko. Vartus saugojo Nemanja Bjelan, gynyboje puikiai dirbo Matas Dedura, Ignas Dedura, Rokas Rasimavičius ir Mantas Fridrikas, įprastą saugų liniją sudarė Vilius Armanavičius, Rimvydas Lipnevičius ir Povilas Kiselevskis, o atakoms dirigavo Aurimas Raginis, Nauris Petkevičius ir po 3 mėnesių pertraukos rungtynes pradėjęs Klaudijus Upstas.

Mačas prasidėjo kauniečių atakų lavina. Varžovai didelėmis pajėgomis atmušinėjo šeimininkų išpuolius, FC „Hegelmann Litauen“ lemiamais momentais atliekant paskutinį perdavimą vis prpritrūkdavo tikslumo arba kamuolys skriedavo šalia vartų. Dažnai DFK „Dainava“ gelbėdavo vartininkas.

Pirmajame kėlinyje savo progų neišnaudojo Nauris Petkevičius, vienas prieš vartininką išėjęs Klaudijus Upstas, o vėliau tame pačiame epizode jo smūgio nepataisęs Vilius Armanavičius.

Kėlinio viduryje tas pats K. Upstas turėjo dar vieną progą, bet jo smūgiuotą kamuolį sugavo varžovų vartų sargas.

36 minutę po kampinio pavojingai galva smūgiavo Ignas Dedura, bet vartininkas kamuolį sugavo. Dar kartą svečių vartininkas turėjo pasidarbuoti po dar vieno galingo K. Upsto smūgio.

Pirmasis kėlinys baigėsi dar vienu K. Upsto klastingu smūgiu, kuris skriejo šalia vartų.

Po pertraukos šeimininkai ir toliau tęsė pavojingas progas prie DFK „Dainava” vartų.

49 minutę vienas prieš vartininką iššoko N. Petkevičius, bet jo smūgį iš aštraus kampo buvo atremtas. Po pakelto kampinio ypač pavojingai smūgiavo R. Lipnevičius, bet kamuolys vėl nepasiekė tikslo.

50 min. po dar vieno atlikto kampinio galva smūgiavo M. Fridrikas, o kamuolys nukritęs V. Armanavičiui prie kojų ir vėl nerado alytiškių vartų.

Dar po minutės V. Armanavičius galva smūgiuoja netiksliai ir žiūrovai, susirinkę palaikyti šeimininkus, dar kartą yra priversti griebtis už galvų.

60 min. V. Armanavičius vėl griūdamas smūgiuoja į vartus galva, bet kamuolys vėl skrieja šalia vartų.

Likus žaisti apie 10 minučių iki pagrindinio laiko pabaigos, kauniečiai pakelia kampinį, kuris pagaliau baigiasi tiksliu smūgiu – I. Dedura griūdamas nukreipia kamuolį į vartus ir jau dabar nei sėkmė nei vartininkas neišgelbsti DFK „Dainavos” nuo praleisto įvarčio – 1:0.

Per likusį laiką rezultatas nepakito ir mėlynai balti džiaugėsi pergale, kuri kaip vėliau paaiškėjo gali būti svarbi kovoje dėl pirmenybių aukso.

Paskutinėse pirmenybių rungtynėse FC „Hegelmann Litauen” namie susitiks su FA „Šiauliai” ekipa, kuri šiame turi net 4:1 įveikė „Vilniaus Vytį”.

Kauniečių pergalės atveju ir „Nevėžio” pralaimėjimo ar lygiųjų atveju, mėlynai balti galės džiaugtis pirmenybių auksiniais medaliais arba galime sulaukti papildomų rungtynių dėl pirmosios vietos.