Prakaitu ir pasiaukojimu užtarnauta pergalė Alytuje

Pirmos lygos 7 turo pabaiga buvo vainikuota Kauno FC „Hegelmann Litauen” futbolininkų sunkia pergale Dzūkijoje. Kauniečiai po labai atkaklios kovos, kuri pareikalavo itin daug jėgų, rezultatu 2:1 pranoko DFK „Dainavą” ir namo grįžo su labai svarbiais 3 taškais.

Rungtynes mėlynai balti pradėjo itin nukraujavę. Dėl diskvalifikacijos komandai padėti negalėjo šio sezono  naudingiausias žaidėjas – Vilius Armanavičius, dėl traumų vis dar nežaidė – Mantas Rusys ir Justas Česnavičius.

Artūras Ramoška ir Tadas Vilkevičius Dzūkijoje išstatė tokį startinį vienuoliktuką: Nemanja Bjelanas, Ignas Dedura, Matas Dedura, Rokas Rasimavičius, Mantas Fridrikas, Benas Olencevičius, Rimvydas Lipnevičius, Jonas Supronas, Aurimas Raginis, Ugnius Lekečinskas ir Klaudijus Upstas.

Pirmieji pavojaus ženklai buvo būtent prie kauniečių vartų, visgi patikimai rungtynių pradžioje rungtyniavo tiek svečių gynėjai, tiek ir vartų sargas. 26 minutę FC „Hegelmann Litauen” liko be vieno iš savo pavojingiausių ginklų puolime – aikštę dėl atsinaujinusios traumos buvo priverstas palikti K. Upstas, jį pakeitė šiemet mažiau žaidybinio laiko gaunantis Deividas Stradalovas.

Būtent po keitimo pasirodęs Deividas netrukus sudalyvavo pirmoje pavojingesnėje kauniečių atakoje, kuomet po A. Raginio perdavimo kamuolį pirštu galais į šoną nukreipė varžovų vartininkas.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą FC „Hegelmann Litauen” futbolininkai sudavė skaudų dūrį šeimininkams. Manto Fridriko tolimą smūgį pataisė ir kamuolį į vartus nukreipė Ugnius Lekečinskas.

Antrojo kėlinio pradžioje savo galimybės neišnaudojo Jonas Supronas. Tuo tarpu šeimininkai atkuto ir pradėjo kauniečių vartų šturmą, kuris 53 minutę pasibaigė kurioziniu Luko Kochanausku įvarčiu ir Alytaus stadiono triumfu.

Apskritai po pertraukos FC „Hegelmann Litauen” futbolininkams teko atlaikyti nemažą šeimininkų spaudimą. Atakos sekė viena po kitos, o jėgos vis mažėjo. 65 minutę savo sugebėjimus pademonstravo N. Bjelanas išgelbėdamas komandą.

Visgi 67 minutę kauniečiai surado jėgų greitam išpuoliui, kuriame dalyvavo R. Lipnevičius ir U. Lekečinskas. Pastarasis buvo neleistinai sustabdytas baudos aikštelėje ir teisėjas iš Vilniaus skyrė 11 metrų baudinį, su kuriuo nesutiko visi Alytaus klubo atstovai ir sirgaliai. Svarbų smūgį buvo patikėta atlikti B. Olencevičiui, kuris jau kartą šiame sezone tiksliai smūgiavo. Po Beno tikslaus smūgio mėlynai balti vėl išsiveržė į priekį.

Po praleisto įvarčio šeimininkai sutelkė dar daugiau pajėgų prie svečių vartų, taip jiems leisdami kur kas dažniau išeiti į kontratakas. Savo progas turėjo ir D. Stradalovas ir R. Lipnevičius.

Kauniečiai per likusį rungtynių laiką gynėsi kantriai ir be klaidų ir buvo apdovanoti saldžia pergale.

Sunkių rungtynių maratonas bus pratęstas ir kitą savaitę. Kauno FC „Hegelmann Litauen” namie priims pralaimėjimo ilgą laiką nepatyrusius „Vilniaus Vyčio” futbolininkus. Rungtynes bus žaidžiamos LFF Kauno treniruočių centro stadione šį šeštadienį, nuo 13 val.