Tadas Vilkevičius: „Visos komandos pastebi mūsų darbą ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų"

Kauno FC „Hegelmann Litauen” futbolininkų šį sekmadienį laukia išvyka į Dzūkiją ir Pirmos lygos 7 turo dvikova su DFK „Dainava” futbolininkais.

Bene geriausiai šią ekipą ir jos galimybes kauniečių komandoje žino iš Alytaus kilęs Artūro Ramoškos asistentas Tadas Vilkevičius.

Treneris klubo oficialiai svetainei papasakojo kokios įtakos ateinančioms rungtynėms gali turėti paskutiniame pirmenybių ture patirtas pralaimėjimas „Nevėžio” klubui”, kokios netektys komandoje prieš šias rungtynes ir ką vertėtų žinoti prieš išvyką į Alytų bei kaip žaisti norint pasiekti teigiamą rezultatą.

Treneri, kokios įtakos gali turėti sekmadienio dvikovai pralaimėjimas patirtas prieš „Nevėžį“?

Aš manau, jog kiekvienas patirtas pralaimėjimas sumobilizuoja komandą. Visgi nemanau, jog mes buvome užrietę nosis ar neįvertinome varžovo, tiesiog taip susiklostė rungtynės. Kažkiek priešininkus lydėjo sėkmė, vietomis ir mes strigome. Manau, jog prieš šią dvikovą tiek treneriai, tiek ir komanda įdėjo daug darbo ir sieksime gero rezultato.

Ar visgi nemanote, jog pralaimėjimas paskutiniame ture, gali reikšti, jog komanda papuolė į mažą duobę?

Vaikinai atidavė labai daug jėgų, dėl to jiems jokių priekaištų iš trenerių nėra, tiesiog vėl mus eilinį kartą pavedė progų realizacija, galėtume tą geriau padaryti. Varžovų pirmasis įvartis – gal kiek kuriozinis po mūsų kompleksinių klaidų, praleidę antrąjį jau buvome mažumoje. Taip susiklostė tos rungtynės, tiesiog pritrūko sėkmės, antrojo kėlinio pradžioje patys pataikome į skersinį, o jau netrukus gauname raudoną kortelę. Nemanau, jog kažkas tai buvo itin blogai tose rungtynėse, tiesiog visų rungtynių laimėti neįmanoma.

Dėl diskvalifikacijos rungtynes Alytuje privalės praleisti Vilius Armanavičius, ar didelė tai netektis?

Apskritai, kiekvienas žaidėjas mums yra labai svarbus, nes atsarginių žaidėjų suolelis nėra itin ilgas kaip ir pas daugelį lygos komandų. Kiekvienas mūsų komandos futbolininkas yra aukso vertės, kadangi duoda ekipai tą gylį ir vietos laviruoti sudėtimi. Aišku, Viliaus netektis labai didelė, nes šiuo metu jis labai geroje sportinėje formoje, pelnė mums ne tik įvarčius, bet atliko nemažai ir rezultatyvių perdavimų. Kitų žaidėjų netektys taip pat mums labai svarbios, iš kitos pusės turime futbolininkų, kurie gali rungtyniauti keliose pozicijose ir manau, jog jie su savo užduotimis susitvarkys. Aišku, kažkiek pakeitimų bus, turėsime išspręsti keletą rebusų, bet manau, jog viskas bus gerai.

Sekmadienio varžovą turbūt pažįstate geriau nei kas kitas, kas mūsų laukia?

Alytaus komanda ilgą laiką žaidžia kartu, tai vienas didžiausių jų privalumų, turi labai aiškų savo žaidimo braižą – trumpi arba vidutiniai perdavimai, daug kombinacijų, stengiasi perdavimais ištampyti varžovų gynybą. Taip pat patys naudoja aukštą spaudimą ir taip priešininkams neleidžia susikurti atakų. Labai aiškūs žaidimo principai, įdomi komanda, taip pat turinti labai gerus sirgalius.

Kokių klaidų reikėtų išvengti norint Alytuje pasiekti teigiamą rezultatą?

Pirmiausia turime pagerinti savo progų realizaciją, nes progų daug susikuriame, bet jas reikia paversti įvarčiais. Taip pat koncentracija nuo pat pirmųjų iki paskutinių minučių, nes tai yra labai svarbu. Kaip ir matėme praeitose rungtynėse, vienas epizodas, koncentracijos stygius ir mes nubausti. Dar vienas labai svarbus faktorius – kad būtų tokia pati aistra, noras, komandiškumas ir bendrumo jausmas koks buvo Šiauliuose ir mums padėjo iškovoti pergalę.

Tikriausiai reikėtų tikėtis kitokių rungtynių, nei Alytuje prieš sezoną?

Žinoma, rungtynės bus kitokios, visą laiką kontrolinės rungtynės skiriasi nuo pirmenybių dvikovų. DFK „Dainavos“ komanda šiuo metu yra pasipildžiusi pajėgiais ir toje komandoje anksčiau rungtyniavusiais žaidėjais. Manau, jog jiems paspirtis tikrai yra. Na o pačios rungtynės tikrai bus kovingos ir įdomios žiūrovams.

Ką žmonės Alytuje kalba apie FC „Hegelmann Litauen” klubą?

Kaip ir visos komandos, mato mūsų darbą ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, tai klubui be abejonės prideda vertės. Mus vertina, nes turime žaidėjų ir su aukščiausių lygų patirties, bet tik tiek.