Vartininkų TOP 5 pagal Nemanja Bjelaną

Vartininkai yra tie žaidėjai, kurių žygdarbiai dažniausiai būna greitai pamiršti, o klaidos nuolat primenamos. Jie yra paskutinė gynybos linija ir riba tarp sėkmės ir nesėkmės.

„Hegelmann Litauen” klubo vartininkas iš Serbijos Nemanja Bjelanas įvardijo savo visų laikų penkis geriausius vartininkus, kurie jį įkvėpė ir motyvavo.

Oliver Kahn – Nes jis buvo vienas iš ikoniškiausių savo kartos žaidėjų, puikaus charakterio, pašėlęs ir karingas FC Bayern München legenda, kuris per nepakartojamą 20 metų karjerą patyrė visko.

Nelson Dida – Pasirinkau jį, nes vaikystėje turėjau jo marškinėlius ir jis yra man vienas iš geriausių tuometinio laikotarpio vartininkų. Atstovaudamas AC Milan klubą 2000 – 2010 metais Dida sužaidė 132 „sausas” rungtynes ir buvo laikomas vienu geriausiu pasaulio vartininku.

Iker Casillas – Dar geriau žinomas kaip Šventasis Ikeras, Real Madrid C.F. sūnus ir geriausius karjeros metus atidavęs šiam klubui. I. Casillas gerai žinomas dėl savo puikios reakcijos ir yra vienas geriausių savo kartos vartininkų.

Peter Chech – Vienas geriausių visų laikų Anglijos Premier League vartininkų. Nors ir patyręs galvos traumą sugebėjo 142 rungtynėse apignti Chelsea Football Club vartus. Jis man imponuoja dėl savo sugebėjimo kontroliuoti rungtynes ir niekada neprarasti koncentracijos.

Gianluigi Buffon – Jį pasirinkau, nes jis yra tiesiog legenda, nors vienintelis iš penketuko vis dar tęsia savo karjerą, kuri yra išties įspūdinga. Mažai kas abejoja, kad kai G. Buffonas padės į šoną pirštines jis bus pripažintas pasaulinės klasės vartininku.